Combined with a small conveyor belt and a printing positioning mechanism, it can print continuously and improve printing efficiency. Manual filling, automatic discharging. Small drying equipment can also be installed to speed up ink drying and adhesion.
| Model | WE-251M |
| Color | 1 |
| Ink supply | Ink-cup ∮60mm (sealed) |
| Control panel | HMI Touch Panel |
| Steel plate size(mm) | 90*200*10 |
| Max print area | ∮60 |
| Pad front-rear stroke | 125mm |
| Pad up-down stroke | 50mm |
| Slide table stroke | − |
| Positioning accuracy | ±0.01 |
| Working table size (mm) | 80*1200(Conveyor) |
| Working table up-down | 100mm |
| Rotary stations | − |
| Hot air dryer | Optional |
| Ink removal device | − |
| Lighting | ✔ |
| side safe door | ✖ |
| Emergency stop | ✖ |
| Output/Hr | 900-1200 |
| power d(choose one) (5A for hot air device) |
1∮ 110V or 220V 3A 50~60Hz |
| Air pressure (kg/cm2) | 6 |
| Pad pressurize kgf | 75 |
| Air consumption (L/Min) | 9 |
| Dimension L*W*H (mm) | 970*870*1400mm |
| Net WT(kg) | 150 |
| CE certification option | Optional |


